SHŠ Lucrezia
Dolní Dobrouč


2003 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015

UDÁLOSTI V ROCE 2014


Dolní Dobrouč - Dobroučské Vánoce ... 28. 11. 2014

Dobroučské Vánoce začali v pátek dobročinným trhem. Výtěžek poutoval na podporu žáků základní školy. Šermíři, již tradičně, rozbyli stánek se smaženými jablky v županu. Také proběhlo rozžetí vánočního stromu a, aby iluze vánoc byla dokonalá, proletovalo i pár sněhových vloček.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Dobroucske_Vanoce_2014


Ochoz - Svatováclavské vepřové hody ... 27. 9. 2014

Vše potřebné jsme naložili už v pátek. Ale odjezd do Ochoze u Konice byl naplánován až na sobotu. Sraz byl v příjemných 10 hodin. Po příjezdu na místo jsme si postavili stan na travnatém plácku před hasičárnou, kde vrcholili přípravy na vepřové hody. Prase se točilo na rožni a vařil se ovar. My si ale v rámci dobového života v táboře vařili vlastní guláš v kotli nad ohněm. Během odpledne nás čekalo několik výstupů. Ukázky zbraní včetně palných, ukázky šermu. Vrcholem byl hraný scénář, při němž v jednom z četných soubojů schytal už tak polochromý Michal kopačku do hlavy, až krev z něho stříkala.
V přestávkách si s námi návštěvníci mohli zahrát dobové hry nebo vystřelit z luku. Vedle na podiu se střídali kapely s tanečnicemi Samira Naila. Po našem ohnivém nešou jsme se spakovali a vydali vstříc domovu.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Ochoz_Svatovaclavske_hody_2014


Rajhrad - Rodinný den v Rajhradě, aneb 25 let Asmodea ... 20. 9. 2014

Vystoupení Lucrezie na rodinném dni v Rajhradě jsme odřekli ze zdravotních důvodů. Zúčastnila se však čtyřčlenná delegace s gratulcí k 25 letům Asmodea. Jeli jsme Alešovým autem. Večer za námi přijela ještě Bačovka autobusem až z Prahy, tak jsme pro ni jeli do Brna na nádráží.


Lubná - lampionový průvod ... 19. 9. 2014

Do obce Lubná poblíž Poličky jsme z Dobrouče vyrazili opravený dědkem transitem v téměř plné sestavě. Pouze Bača jel z Vídně vlastním vozem. Stihl to právě včas, aby s námi mohl vystupovat. V Lubné pořádala místní kulturní komise lampionový průvod pro děti. Akce se konala v parádním letním areálu. Odpoledne zde byla výstava dravých ptáků a sov společnosti ZAYFERUS. Když se sešeřilo, vyrazily děti i s rodiči a lampiony na pochod vsí. Po návratu na ně čekaly naše hrátky s ohněm. Publikum šílelo nadšením.


Palmanova (Itálie) - historický festival ... 5. - 7. 9. 2014

Letos nejprestižnější akce Altblau regimentu. Autobus vyjížděl ve čtvrtek večer z Dolní Dobrouče, nabrali jsme Salvu v Olomouci a Banderium v Bratislavě. Košičáci dorazili vlastním vozidlem. V pátek jsme rozbyli tábor a jeli jsme se podívat k moři a smočit nohy ve slané vodě. V sobotu a v neděli byly na pořadu průvody a bitvy. Navštívili jsme i vojenské muzeum v jedné ze tří bran vedoucích do města - bývalé pevnosti. V neděli těsně před odjezdem se porouchal autobus. Praskla hadička. Takže jsme si pobyt v Itálii prodloužili až do pondělního rána. Většině to ani moc nevadilo.

Fotky > palmanova2014
              http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Palmanova-historicky_festival_2014
              www.cfpalmarino.com


Dolní Dobrouč – Křapáčové hody ... 29. 8. 2014

Smažba jela na čtyřech pánvích. V nabídce byly křapáče obyčejné, salámové, houbové, se zelím a s kuřecí směsí. V záloze čekaly klobásy a párky. Čepoval se svijanský Máz a Fanda. Návštěvníci všechno snědli a skoro všechno vypili.
Poznámka k počasí: Bylo docela teplo, ikdyž k večeru trochu sprchlo.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Krapace_2014/


Červená voda - Fořtův den ve skiparku ... 23. 8. 2014

Myslivecké sdružení Buková hora pořádalo pro veřejnost zvěřinové hody s programem. Ikdyž počasí nicmoc, co chvíli pršelo, dovolilo nám večer předvést náš ohnivácký um. Po nás obsadili pódium impozantní Judas Priest revival.


Orlice - svatba ... 2. 8. 2014

V Letohradě Orlici na ostrově jsme předvedli pro svatebčany naše hrátky s ohněm.


HBK - Březiny ... 2. 8. 2014

Letní Hry bez katastru.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Breziny_-_letni_HBK_2014/


Gyula (Maďarsko)- historický festival ... 25. - 28. 7. 2014

V nevelké vzdálenosti od rumunských hranic, v jihovýchodní části Velké nížiny, 238 kilometrů od Budapešti, nacházíme na břehu řeky Körös město Gyula. Ve městě žila rodina slavného malíře Albrechta Dürera a narodil se zde skladatel Ferenc Erkel a malíř Mihály Munkácsy. Za návštěvu stojí zámek rodu Almássy, jediná cihlová pevnost v zemi, která zůstala neporušená, a také ikonostas v městském pravoslavném kostele.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Gyula_-_historicky_festival_2014/


Dolní Dobrouč - Svijanobraní ... 19. 7. 2014

2. ročník svijanobraní se mimořádně povedl. Odpoledne byl sice trochu hic, ale sedm druhů piva na čepu a k tomu lahvové pito vozka se pilo ostošest. Návštěvníky jistě potěšilo také spousta jídla a doprovodný program: draví ptáci, koně a poníci, tančící psy, karatisti, zběsilí šermíři a večer hráli opět No-Respect rock z Pardubic.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Dolni_Dobrouc_-_Svijanobrani_2014/


Jezbořice - dětský den ... 21. 6. 2014

Z předešlého večera nestačilo naše náčiní ještě ani pořádně vychladnout a už jsme zase vyráželi na cestu. Jeli jsme po třech letech do Jezbořic obohatit program dětského dne na koupališti. Líbilo se naše denní i noční vystoupení.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Jezborice_-_detsky_den_2014/


Dolní Dobrouč - posezení u hasičárny ... 20. 6. 2014

Obec Dolní Dobrouč slavila 15 družby s italským městem Rovereto - Marco. Na víkend z Itálie přijela početná delagace. V pátek uspořádali hasiči posezení u zbrojnice s dechovkou a občerstvením. Naše skupina zde večer vystoupila se svým představením Hrátky s ohněm. Od italských přátel jsme sklidily jen samé "complimenty".

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Ohnivka_u_hasicarny_2014


Dolní Dobrouč - dětský den Contipro ... 14. 6. 2014

Firma Contipro uspořádala pro rodiny svých zaměstnanců dětský den. Ústředním tématem byly starověké olympijské hry. Pořadatelé se ustrojili do chitónů a peplů po vzoru antický bohů a hrdinů Homérových eposů. Děti plnily různé disciplíny. Házely diskem a oštěpem, stříleli z luku, jezdily na koni a vydaly se i na samotný Olymp hledat poklad. V boudě se pro všechny zúčastněné opékalo prasátko a podávali chlazené i horké moky.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Detsky_den_Contipro_2014/


Tata (Maďarsko)- historický festival Tatai Patara ... 30. 5. - 1. 6. 2014

V Maďarsku ve městě Tata jsme byli poprvé vloni a byla to velice pěkná akce. Takže jsme se tam opět těšili. Škoda, že nemohl jet Michal.
Cestou jsme zastavili v Brně v nákupním středisku zajistit proviant na víkend. A pak už jsme uháněli po dálnici skoro až namísto.
Tábor jsme rozbyli v parku na břehu Starého jezera s mnoha spolubojovníky z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Premiéru měl nový přístřešek "kuchyň-jídelna". V pátek byl průvod městem a v sobotu a v neděli proběhlo několik bitev na různých místech areálu hradu a parku. Pro nás "křesťany" skončil boj vítězstvím nad Turky. Domů jsme se vrátili v neděli kolem půlnoci.

http://www.tataipatara.hu/index.php/en/

Fotky > tata2014


Dolní Dobrouč - pálení čarodějnic ... 25. 4. 2014

Průběh večera byl klidný, snědlo se a vypilo skoro všechno.

Fotky > http://lucrezia1.rajce.idnes.cz/Paleni_carodejnic_na_Sejvu_2014


Olomouc - 20 let SHŠ Salva Quardia ... 5. 4. 2014

Skupina Salva Quardia uspořádala večírek na oslavu 20. výročí svého založení. Oslava se odehrávala v Řepčíně v hostinci U kapličky. Zúčastnili se současní i bývalí členové, přátelé a zástupci spřátelných skupin. Mezi gratulanty jsme nechyběli ani my. Zahráli jsem bláznivou scénku v extrašílených kostýmech, jejímž vyvrchlením bylo předání věcného daru.


Mistrovice - HBK ... 8. 2. 2014

Celkovým 11. vítězstvím Dolní Dobrouče skončily 44. HBK v Mistrovicích.

http://www.hbk.cz/Fotogalerie/44.hbk/index.html


Rychnov nad Kněžnou - Ples v divadle ... 10. 1. 2014

Kultura RK ve spolupráci s Městem Rychnov nad Kněžnou pořádali 1. ples v nově opraveném Pelclově divadle. K tanci a poslechu hrála skupina ERRORI Opočno, hostem večera byla Tereza Kerndlová. Naše skupina se během večera představila několikrát a naše šermířská, taneční a fakírská vystoupení jistě zaujla.

Fotky > rychnovples2014