SHŠ Lucrezia
Dolní Dobrouč


2003 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015

UDÁLOSTI V ROCE 2006


Lucrezia byla okradena !!!!!!!

Lidé jsou různí, někdo se nám vloupal do boudy na Šejvě a odcizil nám celou zvukovou aparaturu (CD přehrávač SONY typ :CDP-XE270 sříbrné barvy ,zesilovač, mini mix pult, mikrofony, reprosoustavu) Za informaci vedoucí k dopadení zloděje nabízíme 5000 Kč.
Fotografie aparatury si můžete prohlédnout zde.

Cheb - Valdštejnské slavnosti ... 1-2. 9. 2006

Na chebské Valdštejnské slavnosti jsme byli pozváni podruhé. Tentokrát jsme ale nejeli sami, svým busem, nýbrž se Salvou z Olomouce. Jelikož program začínal brzy odpoledne, odjížděli jsme z domu o půl páté.
Opakoval bych se, kdybych napsal, že jsme se sešli samí známí, ale bylo tomu tak.Tím lépe. Náš program začal s hodinovým zpožděním, jelikož nebyli koně - porucha na dopravním prostředku. Potom už to odsýpalo. Průvod, zahájení, programu na náměstí ..... večerní průvod - ohnivka (upoutávka), prostě klasika. Večer jsme měli za úkol zinscenovat přepadení rautu, který se konal pro sponzory a další V.I.P. na hradě. I to se nám povedlo bez větších potíží. Potom jsme chvíli poseděli u "pitzerky" a spát.
Sobota byla náročnější. Ráno průvod a potom vystoupení. Odpoledne potyčka na náměstí, večer ohnivka, po ní super ohňostroj.
V přestávce mezi výstupy jsme si zahráli před hradem "chodí Pešek okolo" a pobavili tím nejednoho diváka.
Stihli jsme si projít i hrad, který od loňského roku doznal obrovských změn. V podhradí se rozkládala moc hezká výstava. Na název si bohužel nevzpomenu. Tak že by zase za rok ? Přijďte se podívat. Doporučuji. Naučte se ale německy, jinak si na vývěsních šítech a denních nabídkách moc nepočtete.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Dolní Morava - Běh na Králický sněžník ... 26.8.2006

Sobota 26.8. byla dnem, kdy se tradičně běhává závod do vrchu - na Králický sněžník. Tato událost , minimálně republikového významu (pro běžce) láká ročně celou naší běžeckou špičku a také závodníky z Polska. Ne jinak tomu bylo letos. Na 200 běžců v několika kategoriích změřilo své síly na 15 km dlouhé trati s převýšením téměř 900m. Nejlepší běžci zvládli trať pod 60 minut. Super výkon.
Lucrezia byla tentokrát vytížena dostatečně. Nejprve krátký scénář Vzpomínky, poté jako hostesky, čestná stráž a střelci čestných salv vítězům, večer ohnivka. A to jsme ještě stihli kratičký mač ve fotbale s místními prťavci.
Hvězdou večera byla Věra Martinová. Byla výborná a velice příjemná.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Rajhrad ... 11-13. 8. 2006

O víkendu 11-13.srpna se v Rajhradě, jihovýchodně od Brna konala další, nevím již ani kolikátá bitva. Lucrezia v řadách Altblau zastupovala Švédy drancující klášter. Ke dvěma stům účastníků se na poli válečném sešlo, a svedlo vcelku vyvedenou polní bitvu. Zase jsme prohráli.
Počasí v pátek a sobotu dopoledne bylo příznivé. Tradičně v 15,00 hod., začátkem bitvy začaly dopadat na četné diváky první kapky vody, a pak víc a potom už normálně pršelo. Tradice ? Jedna místní vědma nám sdělila, že Ti tam nahoře, nad nebesy nemají rádi, když se zrovna na tomto místě střílí, tak proto tyto pravidelné příděly vody. Námět pro pořadatele - přeložte bitvu jinám, do jiné části městečka !
Podvečerní koncert Krahoše a dalších kapel se pro příval vody nekonal, a tak jsme v hloučcích schováni pod stany a přístřešky vzpomínaly na staré časy.
V průběhu odpoledne se také ztratil 10 letý chlapec (totálně "unavenému" tatínkovi),který jej začal shánět "už"po třech hodinách. Chlapec se našel. Hurá !!!
Nedělní ráno nás z postelí tahalo sluníčko. Prostě na té předpovědi něco bude.
Za dva roky máme přijet zase. Už se těšíme.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.

Pastviny - Miss mokré tričko ... 30. 7. 2006

Tradiční, již devátý ročník "Miss mokré tričko" byl ve znamení proměnlivého počasí. Odpoledne bylo krásně, však kolem sedmé večerní začaly nepříjemné přeháňky, které zřejmě odradily mnoho diváků.
Deset kandidátek na Miss soutěžilo v tradičních disciplínách , z nichž poslední byl tanec pod sprchou u tyče. Soutěží již tradičně provázel Honza Čenský. I pro diváky byly připraveny soutěže, jako např. "Mistr páka". Ani běh na gumě, kdy soutěžící musel co nejdále dojít na gumě kladoucí čím dál větší odpor nebyl marný. Vyhrál náš člen Martin "Bača" Hubálek výkonem 10,84 m.
Lucrezia vystoupila v průběhu večera hned dvakrát, poté co opustila strážní body, kde odchytávala neplatiče vstupného. První vstup byl ukázka palných zbraní, a před vyhlášením vítězky podruhé se svou ohnivkou. Po půlnoci proběhl pánský i dámský striptýz a poté ohňostroj. Následovala tancovačka na které hráli Black Birds z Prahy. Hudba přestala znít v 7,00 rána. Nářez, co ? Již dnes se mnozí těší na jubilejní desátý ročník.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Anenská studánka ... 23. 7. 2006

V neděli jsme se vydali do ústavu mentálně postižených do Anenské studánky. Místní ústav slavil a tak jsme i mi přispěchali se svou troškou do mlýna. V době našeho příjezdu jsme ještě stihli vystoupení mažoretek . V průběhu odpoledne hrála v areálu živá hudba, probíhala prodejní výstava produktů místní chráněné dílny, prohlídka venkovních prostor ústavu, včetně krásných sportovišť a malého krytého bazénu. Na akci byl k vidění i krajský radní pan Šilar. Při našem odjezdu jsme byli místními chovanci zváni k co nejbližší návštěvě. Moc jsme se jim líbili. Třeba to dopadne. Nám se tam také líbilo.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Česká Třebová - Bitva na Podhorce ... 22. 7. 2006

Horké sobotní odpoledne na louce Na Podhorce v České Třebové bylo svědkem tradiční gotické bitvy pořádané místní skupinou Tartas. Díky horku některé skupiny nedojely a tak se z velkolepé bitvy stala komorní událost. V doprovodné programu se předvedli místní kynologové, judisté, vnadné břišní tanečnice z Brna a několik skupin historického šermu , i my. Netradičním bodem doprovodného programu byla "dobová" módní přehlídka. Bitva se zajímavým dějem dopadla dobře a tak můžeme jen spekulovat, kdo vyhrál večer.


Sovinec ... 15.-16. 7. 2006

Naše, již tradiční akce na hradě Sovinci proběhla za krásného počasí. Hrad od naší poslední návštěvy opět zkrásněl. Přibyla mučírna, expozice zbraní a na 5. nádvoří dokonce vyrostl nový ochoz. Všechna čest správcům, jak se o hrad vzorně starají.
Na akci byli opět samí staří známí - Valmont ze Vsetína, keklíř Křupala, M.C.E. z Brna, Rabussa z Přerova a noví známí skupina Grál, jejichž vystoupení za doprovodu živých bubeníků bylo prostě skvělé se zvláštním nábojem - zejména vystoupení bičaře bylo fascinující.
Sobotní večer byl ve znamení ohně a plamenů - ohnivek, ohňostroje a vystoupení skupiny Holátka, která hrála opět špičkově.
Akce to byla pěkná, ač jsme jeli domů pěkně dobití (po 7 vystoupeních na kamení).

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Dolní Dobrouč - Historický den ... 8. 7. 2006

Sobota 8.července byla ve znamení oslav 15. narozenin naší skupiny, skupiny Lucrezia. Program, který byl pro tuto příležitost připraven započali ústečtí Mediaval, po nich se představili další pozvaní hosté (Kejklíř Křupala z Ostravy, mušketýři Salva Quardia z Olomouce, skupina Rego z Vrchlabí, orientální tanečnice ze Žamberka, šermíři ze skupiny M.C.E. z Brna, flétnový soubor Tibiis Tantare z Ústí nad Orlicí a pořádající a slavící skupina Lucrezia). Programem provázel Honza Čenský, náš dlouholetý kamarád.
Doprovodný program začal soutěžemi pro děti již ve dvanáct hodin. Od dvou hodin začal hlavní, odpolední program, který bez přestávky trval až téměř do 19 hodin. Večerní program, který se sestával z našeho ohnivého vystoupení a ohňostroje byl zakončen zapálením slavnostního dřevěného dortu. Vše proběhlo dle plánu a k velké spokojenosti diváků. Frflalové tu byli také, ale bez nich by to nebylo ono.
Večerní zábavu zajišťovala tradičně skupina Wejvrat - také super, ostatně jako vždy. Prostě pohoda. O téměř dramatické zpestření se postarali jen dva kamarádi z Brna a jeden z Olomouce, kteří se pokoušeli přeskočit hořící hranici. Dařilo se jim se střídavými úspěchy, a tak jsme ledovali a chladili ... Rozjelo se to pěkně. Chytli se i Wejvrati a skoky z pódia na připravené ruce tanečníků přidali grády atmosféře. Prostě co říci na závěr ? Celá akce se nesla v pohodové atmosféře, parného a slunečného počasí (v okolních vesnicích a městech večer ukrutně lilo ). Bylo to fajn. Kdo jste u nás nebyl - Vaše škoda. Tak zase třeba za 15 let.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Žamberk - Slavnosti dřeva ... 24. 6. 2006

Zámek v Žamberku byl svědkem již tuším šestého ročníku Slavností dřeva. Jelikož jsme vystupovali až v samém závěru sobotního programu, a tak jsme toho tentokrát mnoho z nabitého programu slavností neviděli. Při našem příjezdu si v parku pohrávala skupina dorostu trénující Cappueru a na nádvoří pějící sbor Korále, toť vše, co jsme stihli. My jsme vystoupili s pořadem Vzpomínky, a v naprosté pohodě jsme je díky velice aktivním divákům zvládli. Příští rok, pak-li že se nic nezmění budeme na této akci předvádět program o zbraních.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Liberec - Městský jarmark ... 17.-18. 6. 2006

Město pod Ještědem bylo 17-18.června svědkem Městských slavností na počest příjezdu majitelky panství paní Kateřiny z Redernu. Několik desítek stánků, dvě pódia, stovky a tisíce návštěvníků. Samozřejmě nechyběli ani šermíři, kejklíři, mágové, muzikusové .... prostě akce jak se patří. V sobotu ráno prošel městem průvod, který s sebou na náměstí přivedl paní Kateřinu z Redernu. Po zdvořilostech, přivítání všech primátorem Liberce, senátorem Sobotkou a správcem panství se vše rozjelo. Jediným kazem na kráse byl malý požár nafukovacího jeviště, který však místní dobrovolní hasiči hravě zvládli. Vše se asi po hodině vrátilo do původních kolejí a jelo dál. Zlatým hřebem akce bylo večerní vystoupení plné světel, ohňů a pyrotechniky, které neslo název "Zrození rytíře". Byla to opravdu úchvatná podívaná, o osudu zlého a nepolepšitelného rytíře, kterého bílá paní zaklela do kamene a postavila na špici liberecké radnice (tam stojí do dnes). Počasí akci přálo, i přes náznaky slabého deště během sobotního průvodu. Na této akci měly premiéru naše orientální tanečnice. Moc pěkná akce.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.

Lukavice v Čechách - dětský den ... 3. 6. 2006

Začátek června je období, kdy se konají oslavy dne dětí. Ani Lukavice nebyla vyjímkou a uspořádala Dětský den na hřišti u sokolovny. V době našeho příjezdu probíhaly na mnoha stanovištích rozličné hry a soutěže pro nejmenší návštěvníky. Větší kluky spíše zajímal fotbalový míč a statečně tento proháněli po pěkně osekaném trávníku. Lucrezia s pásmem Vzpomínky udělala dle ohlasu diváků dobrý dojem. Snad jsme tomu ani nevěřili, ale nepršelo. To možná kvůli prasátku, které se točilo na ohni. Večer měli lukavičtí tancovačku, to už bez naší účasti.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Jablonné nad Orlicí - městské slavnosti ... 27. 5. 2006


Sobotní den již od rána nevyhlížel nikterak příjemně. Mraky se honily po obloze, stejně jako při všech akcích letošního roku.
Jablonské náměstí bylo plné, co plné, narvané. Veliké pódium, stánky s občerstvením, dokonce houpačky a střelnice. Prostě to tam praskalo ve švech. V době našeho příjezdu hrála zrovna kapela Schovanky, a to vám povím, holky hrály jako o život. Po Schovankách nastoupil Jiří Pavlica s Hradišťanem, po nich my s pásmem Vzpomínky. Přítomní diváci všem účinkujícím nadšeně aplaudovali. Vrcholem sobotního programu bylo vystoupení Marie Rottrové. Před začátkem jejího vystoupení dopadly první děšťové kapky. A už to tu je zase, pomysleli jsme si a ve skrytu duše doufali, že nezmokneme. V době koncertu celebrity se však hezky rozpršelo. My jsme vystoupení Marušky sledovali ze sucha, z oken "Infíčka", kde byl připraven raut pro účinkující a hosty - mimochodem moc dobré pochoutky tam měli.
Schylovalo se k našemu ohnivému vystoupení. S blížícím se časem výstupu přibývalo mraků a deště. Ohnivka byla následně po dohodě s pořadeteli odvolána, a ohňostroj spuštěn o půl hodiny dříve, aby čekající davy zbytečně nemokly. Počasí zase zvítězilo.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.

Jičín - Valdštejnské slavnosti ... 20. 5. 2006

Na Valdštejnské slavnosti do Jičína jsme se moc těšili. Začátek sobotního programu byl stanoven na sobotu, sedmou raní proto jsme vyrazili již v pátek a kousek za Jičínem přespali u známých. Rozpačité ráno se pomalu klubalo do slunečného dne (že by konečně ?). Na radnici jsme se převlékli a autobusem byli přepraveni na seřadiště. Zase po zimě jsme viděli známé tváře. Alt Starhemberg, Rego a další staří známí dělali kulisu při příjezdu Valdštejna na jeho letní sídlo. Následoval dlouhý průvod doprovázený šíleným bubnováním, na které se fakt nedalo pochodovat. Program na náměstí byl situován do středu náměstí. Průvod vítal mezi diváky ukrytý exředitel Novy Vladimír Železný. V programu se střídali šermíři, tanečnice, kejklíř, hudebníci ... prostě všichni, kdož patří ke kvalitním slavnostem. Před polednem zavítal na slavnosti i šéf senátu pan Sobotka. Den plynul, a přiblížil se večer. Naše ohnivka, stejně jako vystoupení břišních tanečnic před námi bylo zkráceno vzhledem k černým mrakům řítícím se na Jičín. Prudké poryvy větru převrátily část ohňostroje a během několika vteřin vyprázdnily náměstí. Super. Tím byla akce ukončena. Jeli jsme domů. Téměr padesát kilometrů kolem Jičína nešel proud, takže jsme se strachovali o dojezd domů - v autobuse nebyla nafta, a benzínky bez proudu nečepují. Zvládli jsme to o prsa. Co říci závěrem ? Zase to hnusné počasí !!! Snad už příště bude lépe.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.

Andrlův chlum - pálení čarodějnic ... 30. 4. 2006

V neděli byla akce na "Andrláku" z důvodu nepřízně počasí zrušena.

Pálení čarodějnic ... 28. 4. 2006

Tradiční pálení čarodějnic se konalo v pátek 28.dubna na naší základně v Dobrouči. Hlavním aktérem celé akce bylo jako již tradičně letos - počasí. Od rána se honily mraky a s blížícím se začátkem nám bylo jasné, že letos to fakt neustojíme. V této situaci se velice hodil vojenský stan, který pojal téměř 100 sedících návštěvníků.
Po tradičních odpoledních hrách čarodějnic o sladkosti malé čarodějky sirkami, samozřejmě pod dozorem, zapálily hranici. Poté už se vše rozjelo naplno.
Déšť, který přišel po půl osmé k našemu údivu lidi nerozehnal, ale přesunul do stanu. Tam mnozí vydrželi do pozdních nočních, resp.ranních hodin.
I přes letos mimořádnou nepřízeň počasí musíme konstatovat, že se akce povedla. Příští rok jistě bude lépe.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Secvičná regimentu Altblau ... 22.-23. 4. 2006

Předposlední dubnový víkend se v Dolní Dobrouči rozezněla střelba z mušket.
Na naší základně na hřišti pod mlékárnou se sjelo na tři desítky členů Altblau regimentu, aby si zde před započetím nové sezóny zopakovalo "látku" z loňského roku a přidalo něco nového. Každoroční zdokonalování má za důsledek lepší secvičenost a nezanedbatelný zájem dalších šermířů z celé republiky o vstup do našeho sdružení, což nás těší.
Celou akci neslavnostně ukončil liják v neděli po obědě.
Příští rok by se mělo cvičit v Rajhradě u Brna.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


28. Hry bez katastru ... 11. 2. 2006

Zimní hry jsou za námi a můžeme se těšit na letní hry, které budou na Mandlu. Disciplíny byly letos velmi vhodně vybrané, vzhledem k prostoru kde se konaly. Sloupnice nás překvapila, jak je dlouhá, členitá a krásná. Místo konání - hřiště za sokolovnou v nás vzbuzovalo tak trochu rodinné zázemí, vše se odehrávalo na jednom místě a někdy to byl pěkný mazec. Disciplíny nebyli nikterak fyzicky náročné, muselo se i hodně přemýšlet a to je pro nás starší přijatelnější než někde lítat jako " Janek ".
Po postoupení ze základní části jsme se rozhodli do toho " vlítnout " a hry vyhrát. Na paty nám šlapali borci z Litomyšle a Sloupnice. Po třech disciplinách se nám je podařilo setřást a hry vyhrát. Po krátké poradě jsme se rozhodli, že jubilejní třicáté hry se budou konat v zimě 2007 v Horní Dobrouči, které budou pořádat členové SHŠ Lucrezia.
Kdo jste tam nebyl, můžete se podívat na www.hbk.cz a přesvědčit se, že tyto hry jsou o přátelství, pohodě a hlavně srandě.

První letošní akce - bláznění na ledě ... 14. 1. 2006

Po krátké zimní přestávce skupina Lucrezia opět počala vykazovat aktivitu. Stejně jako v loňském roce se na "dolním hřišti" v Dobrouči konal "Karneval na ledě" - pro děti. Výrazně lepší podmínky než vloni, zejména díky pěknému ledu a příjemným 6 stupňům pod nulou, přilákaly na 40 maskovaných dětí. Lucrezia si pro ně připravila několik soutěží o sladkosti, a potom soutěž o nejkrásnější masku o velice pěkné ceny. V době, kdy děti soutěžily, dospělí měli čas se zahřát grogem, či něčím ostřejším. Tak to je správne, tak to má byt, by se zima bez újmy na zdraví přežila.
Večerní čas , od šesté hodiny patřil těm, které den ještě dostatečně neunavil. bylo sehráno mix utkání v "rybníčkovém" hokeji, jak ho nazývají naši Hradečáci. Za účasti hráčů z Letohradu, Hradce Králové a samozřejmě Dobrouče se hrál téměř hodinu a půl trvající zápas. Poté době zhuntovaná těla borců už zase s úsměvem na rtech doplnila vypocené tekutiny v místní hospůdce. I v tomto případě hrálo velice důležitou roli umělé osvětlení, jeho služby velice výrazně rozšiřují možnosti využití našeho malého areálu.
Komu se u nás líbilo, přijde jistě za rok zase.