SHŠ Lucrezia
Dolní Dobrouč


2003 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015

UDÁLOSTI V ROCE 2007


Pastviny - Restaurace Na vleku ... 22. 9. 2007

První podzimní víkend, to podle kalendáře, jsme na Pastvinách vystoupilina loučení s létem. Nebylo plakátované a tak tomu odpovídala i účast.My jsme si "vystřihli" ohnivku, poprvé za naší existences živou hudbou. Zahrála nám i před námi skvělá kapela GNOMUS, kterápravidelně vystupuje ve středověké krčmě v Dětenicích. To vám bylamuzika. Výborné muzikantské výkony zejména prvního pištce a bubeníka byly bouřlivě oceněny.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Praha - Bílá hora ... 14. - 16. 9. 2007

Zase po roce byla Lucrezia v řadách Altblau regimentu pozvána narekonstrukci jedné z nejznámějších bitev, které se udály na územínašeho státu, bitvy na Bílé hoře, které se každoročně účastní několikset účastníků a několik tisíc diváků. Jiné to nebylo ani letos.Stejně jako v minulých letech vyšlo pořadatelům počasí na jedničku,ale abych nepředbíhal. V pátek se poprvé v historii bělohorskýchbitev konal průvod vybraných skupin Prahou. Vyvolení jsme byli imy. K Pražskému hradu nás zavezly autobusy a potom až na Staroměstskénáměstí jsme pochodovali - za značného zájmu všudy přítomných turistů.Na "Staromáku " jsme dali salvu z mušket a zpět do autobusůa honem stavět tábor než se setmí. Tábor se rozkládal stejně jakov letech minulých u zdi Letohrádku Hvězda. V sobotu dopoledne proběhljen letmý nácvik a odpoledne bitva, večer byla diskotéka pro pokročilé,které předskokany dělali chomutoští hudebníci ze skupiny Arcus nebotak nějak se jmenovali (sorry kluci jestli jsem Vám zprznil název),jen tak mimochodem - hráli moc pěkně. Noci ve stanu nebyla žádná jahoda, bylo docela zima.
V neděli byla jen bitva a tak jsme volný čas věnovali vzdělání anavštívili Letohrádek Hvězda. Bohužel ani letos nebyl čas zajít na Břevnov. Snad příště.
Akce to byla moc pěkná a nebýt zmatků při stavbě tábora, dalo by se říct, že proběhla hladce.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Letohrad - Nový dvůr ... 11. 9. 2007

V restauraci Nový důr v Letohradě oslavil opožděně své 60.narozeninyjeden z nejvýznamnějších podnikatelů regionu - pan Šmídl, kterýse zabývá mj. logistikou a provozováním autodopravy. Představilzde i svůj nový projekt, který by se měl uskutečnit ve Vysokém Mýtě.Naše skupina zajišťovala přijetí pozvaných hostů a podávání občerstveníu vstupu do sálu. Prostředí bylo skvělé a tamní kuchaři ukázali nemálo ze svého umu i co se týká aranžování.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Jelenia Gora (Polsko) ... 8. - 9. 9. 2007

Jelenigorski jarmark, jak zní oficiální název akce se konal v městečkuJelenia Gora poprvé. Gotické období není sice náš šálek kávy, aleza pomoci přátel z českotřebovského divadla , třeboských Tartasůa vrchlabského Rega jsme se vymódili ke spokojenosti okolí. Motivemjarmarku byl příjezd delegace z Čech od krále Karla IV. V programu,který z většiny ovládli Češi se představily dámy z Amrosie, hudebníciskupiny Arcus, šerm jsme zastupovali my a vrchlabské Rego, kelklea ohňostroj Pyro arts z Olomouce. Z několika polských skupin musímvzpomenout skupinu, která předváděla staré slovanské kmeny z dobknížete Boleslava a jejíž název mi vypadl z hlavy - bohužel. Takovýmasakr jsem ještě neviděl. Neorganizovaná bitka s množstvím sekůa bodů, takový reálný boj bez náznaků scéniky, prostě řež bez známek bezpečného šermu. Všichni jsme se jen divili, že nikomu nic nestalo.
Městeško Jelenia Gora je velké asi jako naše okresní městečka, plnéobchodů s oděvy, bazary, hospůdkami. Historické centrum je dobřeudržované, ale mimo centrum je mnoho objektů v dost žalostném stavu.Mětečko je zřejmě úzce spjato s již zemřelým papežem Janem PavlemII., po kterém se jmenují kostely, ulice, má ve městě mnoho památníků ....
Počasí premiátu akce nepřálo. Poměrně vytrvalé mrholení ustalo ažv neděli. Do té doby jsme jen vlhli a vlhli, případně se sušili v místních krčmách. Pivo měli vážně dobré, až jsme se divili.
Ubytování pořadatel zajistil luxusní. Autokemp nám nabídl dvoulůžákyi s koupelnou, paráda. Na naše skromné potřeby to byl vysoký nadstandard.
Podle zájmu diváků se dá usuzovat, že první ročník nebyl zcela jistě ročníkem posledním.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Cheb - Valdštejnské slavnosti ... 31. 8. - 1. 9. 2007

Již po třetí za sebou se Lucrezia účastnila Valštejských slavnostív Chebu. Tentokrát se počet zůčastněných vystupujících vyšplhalna několik desítek - zejména šermířů. Vojenský tábor byl vybudovánv zahradách pod hradem. Tam se uskutečnila i historicky první velkápotyčka. Skupiny Altblau zastoupily kromě nás ještě olomoucká SalvaQuardia a rajhradští Asmodeus. Vzhledem k nečekané marodce jsmepředvedli pásmo "Vzpomínky" a v sobotu večer "Ohnivku",do které se zapojil i "Princezna" ze skupiny Rego. Vynikajícívýkony při ohnivce v pátek předvedla děvčata ze skupiny Ambrosia. Bravo děvčata !!!
Divácká účast byla výrazně slabší než v letech minulých, jelikož se v Chebu konaly tři velké akce najednou.
Domů jsme se vraceli mokří, v sobotu v noci po ohnivce. Počasí se tentokrát vyřádilo.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Dolní Morava - Sportovní areál snů, běh na Králický sněžník ... 25. 8. 2007

Již podruhé se naše skupina podílela na kulturním programu přizdolávání Králického Sněžníku, při běhu do vrchu o cenu firmy Iscarex.Kromě závodníků z Česka jsem zaznamenal i běžce z Polska. Atrakcíbyli skvělí vrchaři z Keni. Prní z nich zvítězil ve své kategorii a druhý skončil 14, ač zakufroval a seběhl z cesty.
Pořadatelé připravili doprovodný program výtečně a tak se divácii běžci měli na co (koho) dívat. Zahájení hromadného startu obstaralidělosřelci ze skupiny Asmodeus, odpoledne ještě šermovali. Účastníciakce měli možnost si zakoupit kvalitní běžeckou obuv, odzkoušetin-line brusle pod vedením zkušeného instruktora Petra Sýkory, zajezditsi do vrchu na cyklo trenažeru tzv.Ergo Cycling. To se mi velicelíbilo. Před jezdcem byla obrazovka, kde sportovec vidí jak rychlejede, svůj výkon ve watech, tep, trasu ... je toho mnoho. Taktéžproběhla ukázka nového odvětví aerobního sportu tzv. Fitboxu. Tvrdšílinii zastoupili lanškrounští rockeři z kapely Bulldock. Po nichnásledovala Travesti show v podání skupiny Hanky Panky, countryskupina Víkend a celou akci zakončila naše ohnivka. Oproti loňskémuročníku pořadatelé zajistili po ukončení akce odvoz do České Třebové,a tak se na závěrečná vystoupení dívali nikoliv desítky, ale stovky lidí. Bravo.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Dolní Dobrouč - Křapáče ... 24. 8. 2007

Již tradičně se na konci práznin loučíme s létem smažením křapáčů,bramboráků nebo jak těmto dobrůtkám z bramborového těsta říkáte.Ani letošek nebyl výjimkou. Počasí bylo víc jak příznivé, a takcestu do našeho areálu našlo v půběhu odpoledne a večera mnoho lidí chtivých ochutnat, co šéfkuchaři připravili.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Státní zámek Sychrov ... 20 - 22. 7. 2007

První významná akce, kde se Altblau regiment s naší skupinou vesvých řadách podílel na pořádání "Slavností ohně" se nesla spíše než ve znamení ohně ve znamení proměnlivého počasí.
V pátek jsme vystavěli ležení v prostoru zámeckého parku. Sobotanás překvapila příznivým až horkým počasím. Všichni měli plné rucepráce. Vystoupení střídalo vystoupení. Lucrezia doplnila oslabenýAsmodeus i při jejich vystoupení, sama si zahrála Truhlu, společněs regimentem vystoupila v programech " Tak bojovali Švédové"a "Rozkaz, který nedošel". Premiéru mělo regimentní večernívystoupní "Čarodějnice" - myslím že divácky dost vysoko hodnocené.
Mimo nás vystoupil na akci Falkmistr sychrovský Straka se svýmidravými ptáky, loučili se s aktivní činností Benešovští střelcia jejich děla, zatančila Vilanella a mnozí další. Po ohňostroji se pak dlouho do noci sedělo v táboře u kytar.
Do neděle nás probudily hromy, blesky a zatažené nebe, ze kteréhov různých intervalech crčely proudy vody. Jak úspěšná v diváckénávštěvnosti byla sobota, o to horší byla neděle. V půl sedmé v podvečer jsme opouštěli Sychrov.
Sychrov a jeho okolí je skvostem mezi českými památkami. O tom jsmese na vlastní oči přesvědčili. Jistě jej doporučuji každému alespoň jednou navštívit.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Dolní Dobrouč - Beach volejbal ... 14. 7. 2007

Sobota 14.7. byla ve znamení sportu, respektive plážového volejbalu,sportu, který si získává čím dál více obdivovatelů a příznivců.12 družstev se sešlo na hřišti Pod mlékárnou, aby poměřili své sílypři prvním ročníku "Lucrezia cup". Mezi účastníky nechyběl ani populární herec Jan Čenský se synem a bratrem.
Několika zápasový maratón nakonec vyzněl nejlépe pro české reprezentantyve volejbale v dorostu s kapitánem Pepou Mlčuchem mladším, druhémísto urval tým Lukáše Krejčího a třetí byl pár vedený Tomem Trkovským. Čenší skončili o jediný míč mimo bednu vítězů.
Po náročném dni, kdy teploty na slunci přesahovali 30 stupňů přišlapro hráče a fanoušky i zábava. Lucrezia si vystřihla své vystoupeníTruhla a potom už u nás tolik populární Wejvrat začal svou večerníhudební pouť českou country. Hrálo se a zpívalo až do prvních slunečních paprsků oznamujících nový den.
Všichni se shodli na tom, že za rok se v Dobrouči určitě zase rádi objeví. Tak za rok.
Pro zajímavost : na vystoupení Wejvratu se objevil i velice vzácnýhost. Nosorožík. Po tom, co se ho všichni naobdivovali, byl puštěn zpět do přírody.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Braunfels (Německo) - Historické slavnosti ... 5.- 9. 7. 2007

Nedaleko od Frankfurtu nad Mohanem leží lázeňské městečko Braunfels,které hostilo již několikáté historické slavnosti. Ty byly cílemnašeho Altblau. Za deště jsme vyrazili po dvou trasách. První autobusvyjížděl z Olomouce a přes Brno a Prahu směřoval ke státní hranici,druhý vyjížděl z Dobrouče a přes Nové Město nad Metují a Pardubicesměřoval tamtéž. Po 12 hodinách jízdy v autobuse jsme se dostalina dosah cílového městečka. Konečně přestalo pršet a začalo se objevovati sluníčko. Na místě již stojí první autobus. Rychle budujeme tábor.Zmatky na místě dění prý způsobené nově vzniklým týmem pořadatelůnás prováděly až do konce akce. To nás ale nerozházelo. Obhlídkapřekrásného hradu a nádherného městečka plného krásných hrázděnýchbudov nás uklidnila. Po celém parku se rojili trhovci, budovalo se ležení.
V sobotu vstáváme časně a chystáme se na nácviky bitvy. Před obědemje nečekaně vyhlášen nástup do průvodu. Kdo byl v táboře šel. Markytánkypouze v desetičlenném obsazení vařily pro celý tábor. Odpolednev poklidu proběhla bitva, po níž se na nedalekém pódiu předvedlirockoví dudáci v barbarsky vyhlížejících kostýmech. Ti mj. vystoupiliještě při večerní exhibici za přítomnosti vnadných tanečnic a party lidí předvádějících ohnivou show.
Neděle byla téměř stejná jako sobota. Princezna, jak jsme jí říkali,původem Češka, nám zařídila zdarma prohlídku hradu. No nádhera.To se vážně nevidí. Potom jsme si ještě prohlédli rytířské ležení. Bitva a po bitvě přípravy k odjezdu.
Domů jsme odjížděli spokojení, plní nových zkušeností a zážitků. Po celou dobu akce kupodiivu vydrželo velice příjemné počasí.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Strážné ... 3. 7. 2007

V silně ořezané sestavě jsme v úterní podvečer zavítali na letnítábor mladých hasičů do údolí pod vesničkou Strážné, kousek za Lanškrounem.Po úvodním bloudění, kdy jsme po lesích marně hledali tu správnouodbočku nás přivítal tábor, ve kterém bylo přes sto sto dětí různýchvěkových kategorií. Šerm pro ně mělo být překvapením dne. A bylo.Ukázali jsme základy šermu, popovídali o zbraních a na závěr předvedlipalné zbraně, které zřejmě hned vedle soubojů nejvíc zaujaly mladéhasiče. Při soubojích se hlediště měnilo v arénu gladiátorů. Poukončení oficiální části se děti vrhly na zbraně a každý si chtělvšechno odzkoušet. Z tábora jsme odjížděli až po táborové večerce, po tmě.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Košice-Ruskov ... 28. 6. - 1. 7. 2007

Ve dnech 28.6. - 1.7. se měla naše skupina účastnit akce regimentuAltblau poblíž Košic u našich přátel. Bohužel povinnosti běžnéhorodinného a pracovního života, zasáhly naši skupinu natolik, že většina byla nucena akci oželet. Vyrazili jsme pouze ve třech.
Dorazili jsme do Košic, kde vyrazil náš regiment do průvodu. Přičekání na představitele města regiment improvizací bavil obecenstvo.Po pozvání starostou Ruskova na sobotní program nedaleko obce regimentodešel vojenským pochodem a za zvuku bubnů zpět do autobusu. Přesunulijsme se na palouk poblíž vsi Ruskov a připravili ležení. Stavbatábora byla spíše odpočinkem, vzhledem k prožitým deseti hodinám v autobuse.
Místo bylo organizátory skvěle vybrané, plácek byl obklopen lesema nikde nekazily atmosféru dobového tábora žádné známky modernícivilizace, nebudu-li brát v potaz stánky s občerstvením (ovšemv dobově přijatelném stavu) a nutnou aparaturu pro ozvučení. Všebylo postaveno na opačné straně od scenérie tábora a kulis vesničky.Mile nás překvapil i počet diváků. Bitka se odehrávala u kulis malévesničky, která byla postavena z kulatin a ne z kartónů jak jsmepovětšinu zvyklí.. Stál tam i kostelíček s funkčním zvonem a hřbitůvek,zkrátka maličkosti dělají velké věci. Altblau nastoupil proti žoldákům,kteří ukořistili truhlici se zlatem a spojili se s kozáky va vsi.V bitvě byly použity i pyro efekty dopadů střel z děl. Altblau přiboji přišel o drtivou většinu mužů (přežilo pouhých sedm), ale obráncepobil do posledního muže. Bohužel truhlici během bitvy nebojujícívesničané ukryli neznámo kam a tak regimentu nezbylo než s prázdnoutáhnout dál. Atmosféra a ohlas diváků byla asi nejsladší třešničkana dortu. Děkujeme organizátorům, spolubojovníkům, protivníkům apředevším divákům za skvělý víkend a nádhernou akci. V Ruskově jsme jistě nebyli naposledy.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Opava ... 23. - 24. 6. 2007

V sobotu, po ukončení Olomoucké benefice jsme se přesunuly do Opavy.Ubytováni jsme byli v tělocvičně základní školy. Skvělé. Pod tělemměkké žíněnky, teplá voda. Takhle by se nám to líbilo. V sobotuto bylo obdobné jako v Olomouci. Postavit stany, ještě mokré zesoboty, průvod městem, vystoupení a v 18,00 hodin konec. Balení a odjezd domů.
Musím říci, že Opava je moc hezké město, čisté a udržované, na Českoaž nezvyklé. Všude kolem palmy a květiny, fontány. Prostě jako někdeu moře. Nádhera. Doporučuji navštívit a přesvědčit se na vlastní oči.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Olomouc ... 22. - 23. 6. 2007

Čtyři skupiny Altblau regimentu se sjely v Olomouci, aby společněvystoupily na "Olomoucké benefici", která se konala u příležitosti svátku patronky města, Svaté Pavlíny.
V pátek se konal pouze kratičký průvod městem a projev primátora města.
My jsme se ubytovali v tereziánské pevnosti v Křelově, kousek odOlomouce. Pevnost slouží jako sklad našich olomouckých mušketýrů.V již zrekonstruovaných prostorách slouží návštěvníkům stylová restaurace. Ta byla našim útočištěm před nestálým, vrtkavým počasím.
V sobotu ráno byl v šest hodin budíček a honem na náměstí. Pod morovýmsloupem jsme rozbyli tábor a vyčkávali zahájení slavností. V devěthodin to všechno začalo. Šerm, střelba, hudebníci, stánky s laskominami.V neděli bohužel již bez naší účasti hrála kapela Kryštof a Čechomor.Parné počasí se střídalo s průtržemi mračen a tak náš stanový přístřešeksloužil i návštěvníkům jako útočiště v nouzi. Přihlížejícím jsmeukázali zbraně, zbroje, které si mohli osahat i ozkoušet. Regimentv oslabené sestavě premiérově předvedl nové společné vystoupenípod pracovním názvem "Rozkaz, který nedošel". Lucrezia se prezentovala momo společných vystoupení svou "Truhlou"
Ihned po ukončení sobotního programu (po 18,00 hodině) jsme vše zabalili a přesunuli se do Opavy.
Počasí nám i v sobotu jasně ukázalo, kdo že je tu pánem. My to vážně nebyli.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Liberec ... 16. - 17. 6. 2007

Pořadatelé ze Sdružení Bohém nás opět oslovili, abychom s nimi pomohlioživit Liberecký jarmark 2007. Stejne jako v roce minulém byla hlavnítváří města Kateřina z Redernu. Průvod, plné náměstí stánkařů, sěrmíři,kejklíři ... a už to začalo.Co se týká tržnice, musím říci, že bymi pořádná výplata na tolik krásného a originálního zboží nestačila.
Dvě pódia chrlila na přítomné návštěvníky všechny možné druhy zábavy.Kromě naší skupiny vystoupila například skupina Rego, kejklíř Vítek,tanečnice Ambrosia, kat Pavouk, hudebníci Dei gratia, na chůdách seměstem proháněli členové divadla Kvelb, kouzelnici Sindy a Sváťovodividýlko bavilo hlavně malé diváky, a další skupiny a umělci se angažovaliv nabytém programu. mimo hlavní scénu, v postraní ulici ržáli koně skupiny Traken a sokolník Straka předváděl své dravé ptáky.
Sobotní večer byl zejména ve znamení pyropodívané při "Legendě o ještědském drakovi".
Součástí večerních vystoupení byla i naše ohnivka. Vynikající vystoupení předvedla také děvčata z Ambrosie.
Ubytování v autokempu, krásné počasí a dobrá parta, to všechno bylo zdrojem příjemné, takřka rodinné atmosféry. Akce byla tradičně povedená.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.

Bitvení na hradě Pecka ... 9. 6. 2007

Sobota 6.června byla v našem kalendáři zaznamenána již dlouhou dobu.V tomto termínu vrchlabské Rego pořádá každý rok "Dobývání hraduPecka". Letos parketa pro nás, jelikož se akce nesla v duchutřicetileté války. Z domu jsme vyjeli v sobotu časně ráno, abychomstihli příjezd na místo do 9 hodin, jak hovořili propozice. Již cestanaznačovala, že bude pěkné teplo. Na nebi ani mráček, vítr téměř nefoukal.Po našem příjezdu jsme zjistili, že nemáme kde postavit stany, neboťvšude kde to šlo již stany stály. Za pomoci organizátorů a kastelánkyjsme nakonec vyfasovali kosu a před hradem si vysekali místo. Sekalvlastně Bača - za odměnu, neboť dvakrát zmotal pozdrav, který jsmesi pro regáky připravili. Hurá, stany stály a teď vzhůru na nácvik bitvy, nafasovat proviant ....
Bitvy byly tradičně tři. Stejně jako každoročně stály na hereckýchvýkonech členů Rega. Mezi druhou a třetí bitvou jsme ač v nekompletnímsložení předvedli premiéru našeho vystoupení. Diváci reagovali trochujinak a hlavně jindy, než jsme mnohokrát čekali. Snad se to líbilo.Pak třetí bitva a konečně klid. Svléknou se z propocených kostýmůa na pivko, pokecat s kamarády ... Hřebem podvečerního programu byloregácké vystoupení s pohádkou "O Honzovi". To jsme se nachechtali.Potom už přišli ke slovu kytary, víno a markytánky. Ráno balit a odjezd.Bylo zde stejně jako vždy velice příjemně, a tentokrát přálo i počasí. Bravo Rego !

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.

Králíky - Dětský den ... 2. 6. 2007

Z důvodu přívalových dešťů a zatopení areálu, byla vystoupení zrušena.


Frýdlant - Valdštejnské slavnosti 2007 ... 18 - 20. 5. 2007

Frýdlantské Valdštejnské slavnosti jsou tradiční Mekkou šermířůvyznávajících třicetiletou válku. Několik set účinkujících, tisícediváků, stylová tržnice a Mirek Kněbort, coby Allbrecht z Valdštejna.To jsou pilíře akce. K pilířům patří tradičně i pěkné počasí. Myjako součást Altblau regimentu jsme měli ležení na bojišti a nev městském parku jako ostatní a to i díky rekordnímu počet zůčastněnýchčlenů regimentu. Poprvé v historii přesáhl 80 lidí. A počasí ? Letosto bylo "střídavě oblačno". Páteční noc u potoka bylaúděsná. U potoka, od kterého se valil chlad, jektal zuby asi každý,kdo se snažil i dobově spát. Přes den skýtal potůček naopak možnostochlazení nás i nápojů, v době kdy rtuť teploměru šplhala do výšek.Noc ze soboty na neděli jsme se již nenechali zimou zaskočit a k zahřátí použili všemožných prostředků.
Program, jako vždy nabitý, obsahoval dvě velké bitvy. Jedna v sobotua druhá v neděli. Druhá, jako již vždy, byla vynikající, plná zvratů. Výsledek obou byl zřejmý. Valdštejn zase vyhrál.
Hřebem sobotního dne bylo večerní vystoupení olomouckých Pyro&Art, kteří svým ohňostrojem od země až do obrovských výšek zalili prostorsvětlem a speciálními efekty. Před nimi jsme vystoupili my, se svým ohnivým vystoupením.
Frýdlant si v našich očích udržel lesk i v letošním roce. Co bude za dva roky, to se uvidí.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Andrlův chlum - Ústí nad Orlicí ... 30. 4. 2007

Poslední den v dubnu je ve znamení pálení čarodějnic. Tento denjsme byli pozváni na "Andrlák", abychom tam svým uměnímspestřili připravený program. Hudba hrála, světla blikala, čarodějniceobsluhovaly příchozí. My jsme od šesti hodin odpoledne vystoupilis programem "Vzpomínky" a od devíti večer s "Ohnivkou".Premiérově jsme v ohnivce předvedli sestavu plivačů - pyramidu.
Vystoupení se libila, a tak na příští rok máme již pozvání znovu. Již nyní jste všichni srdečně zváni.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Pálení čarodějnic - Dolní Dobrouč ... 27. 4. 2007

Po několika posledních letech nám konečně přálo počasí, což bylovidět nejen na počasí, ale i na účasti lidí. Několik stovek návštěvníkůjistě nebylo nespokojených, vždyť někteří odcházeli domů až k páté ráno.
V průběhu odpoledne proběhlo již tradiční křepčení "vymóděných",hlavně malých čarodějnic pod vedením zkušenějších, starších kolegyň.Měli jsme připraveny ještě hry a soutěže pro dospělé, ale vzhledmk tomu, že jsme sotva stačili obsluhovat doslova invazi návštěvníkůna soutěže nedošlo. Snad příště. Těm, kdo přišli děkujeme za návštěvu a už nyní se těšíme na čarodějnice 2008.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Secvičná regimentu Altblau v Syrovicích (Brno - venkov) ... 14. - 15. 4. 2007

Začíná nová šermířská sezóna a tak se členové regimentu znovu sjelik další z členských skupin, letos rajhradským Asmodeus, aby si oživiliprvky součinnosti mezi jednotlivými částmi regimentu a připravilise tak na náročnou sezónu. Zároveň byly do našich řad přívítánidalší noví uchazeči. Premiérově jsme vyzkoušeli třířadý výstřela činnost zahájilo uskupení bubeníků pod vedením Pavla. Neděle bylave znamení akčnosti regimentu. Výcvik vedl Myšák z Novicy. Víkendbyl náročný a mnozí si sáhli až na dno, ale věřím, že poznatky z taktiky využijeme a zůročíme v sezóně.

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.


Lucrezia byla okradena !!!!!!!

Lidé jsou různí, někdo se nám vloupal do boudy na Šejvě a odcizilnám celou zvukovou aparaturu (CD přehrávač SONY typ :CDP-XE270 sříbrnébarvy , zesilovač, mini mix pult, mikrofony, reprosoustavu) Za informaci vedoucí k dopadení zloděje nabízíme 5000 Kč.
Fotografie aparatury si můžete prohlédnout zde.