SHŠ Lucrezia
Dolní Dobrouč


2003 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015

UDÁLOSTI V ROCE 2013


Dolní Dobrouč - divadlo ... 19. 1. 2013

Ochotníci z Ústí nad Orlicí hráli kus Bylo nebylo - Švédové v Brně. Naše skupina se zúčastnila pouze jako diváci.


Dolní Dobrouč - karneval na ledě ... 27. 1. 2013

Počasí přálo, a tak nic nebránilo tomu, svolat na šejvské hřiště rej masek. Po ledové ploše se prohánělo na 25 různých postaviček. Nechyběli kovbojové, princezny, Křemílek s Vochomůrkou … Teplý čaj přišel určitě vhod i dospělým, kteří se přímo neúčastnili bruslařských hrátek na ledě.

Fotky > karneval2013


Březiny - Hry bez katastru ... 16. 2. 2013

Ve 42. Hrách bez katastru zvítězila Dolní Dobrouč.

www.hbk.cz/Fotogalerie/42.hbk


Dolní Dobrouč - pálení čarodějnic ... 26. 4. 2013

Málokdy se stane, že na naši první jarní akci můžete dorazit jen v tričku a kraťasech a navíc s opalovacím krémem v kapse! Akci navštívilo spoustu dospělých s dětmi, jak je vidět na fotkách. Naše čtyři krásky se dětem věnovaly do roztrhání svých chátrajících těl. Hrály s nimi různé hry a i na soutěže došlo. Úderem 19. hodiny vzplanula hranice s naší Julčou. O tom, že se akce povedla ve všech směrech, svědčil odchod posledních návštěvníků v brzkých ranních hodinách.

Fotky > carodejnice2013


Kolín – bitva ... 11.5.2013

Dost pršelo.


Frýdlant – Valdštejnské slavnosti ... 18. 5. 2013

Město Frýdlant pořádalo již pojedenácté v novodobé historii své Valdštejnské slavnosti. Této akce jsme se zúčastnili v plném počtu a moc jsme si to užili. Po stavební činnosti v našem táboře jsme vyrazili do města zkontrolovat co je nového a co je už připraveného na náměstí. Sobota a neděle se nesla v duchu historie, od rána do večera kostýmová povinnost a dobový život v táboře. Bitevní klání po oba dny bylo na vedoucích praporů po dohodě s Mírou Kněbortem, představitelem Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna. Pěknou podívanou byl večerní loučový průvod od zámku na náměstí a ohňostroj.

Fotky > frydlant2013

www.valdstejnske-slavnosti.cz


Tata – Tatai Patara ... 24.-26. 5. 2013

Maďarsko


Jablonné nad Orlicí – Jablonecký medvídek ... 8. 6. 2013

Tak nevím, jestli nás budou ještě někdy na Medvídkovi chtít – zase pršelo… Ale i přesto jsme zvládli vystoupení šermířské i večerní Hrátky s ohněm. Zřícenou zeď naší krčmy (v podmáčené zemi nevydržel kolík držící kulisy) i v blátě zhasínající komety nám snad diváci odpustili.

Fotky > jablonne2013


Dolní Dobrouč - dětský den Contipro ... 16. 6. 2013

Dětský den se nesl v duchu divokého západu. Pro nás to (kromě indiánských či kovbojských převleků) především znamenalo zabezpečit bezproblémový chod hlavního tee-pee. Peklo se prase, strouhal křen, krájely okurky, připravovalo se maso na smažení. Aleš měl připravenou střelbu z luku. Ve chvilce volna před začátkem někteří z nás vyzkoušeli připravené dětské atrakce (nedivte se - kdy se dostane dospělák na obří nafukovací hrad s klouzačkou?) Z řeči velkého náčelníka p. Junkové byla cítit radost, že jsme vše zvládli a zamluvila si nás na příští rok.

Fotky > contipro2013


Mladá Boleslav - Středověký jarmark ... 22. 6. 2013

Dvě šermířská vystoupení a naše ohnivé hrátky jako součást večerního programu. Jako obvykle večer trochu stresu – přesné časové rozmezí se musí dodržet, noční klid je noční klid... Ale vše jsme zvládli i přes zranění, které si při prvním vystoupení způsobil Andy – ať se Ti vazy dobře hojí! Přes den bylo super počasí, a tak jsme se dokonale vyřádili na „atrakcích“, které jsou po rekonstrukci náměstí pro návštěvníky připraveny (koryto řeky Jizery se soškami a přepady, fontány nebývalých rozměrů, vrbové telefony a další – stojí to za vidění i vyzkoušení).

Fotky > mladaboleslav2013


Šubířov ... 29. 6. 2013

Do Šubířova jezdíme rádi – prima prostředí, milí lidé, guláš nám moc chutnal a ty makrely, no super. A tak jsme se taky snažili. Odpolední šermování i večerní Hrátky s ohněm dopadly dobře, hasičský ohňostroj byl třešničkou na dortu. Ať žijí prázdniny! A Princezno, když už to muselo takhle dopadnout, drž tam nahoře nad námi šermíři ochrannou ruku. Budeš nám chybět!

Fotky > subirov2013


Knapovec - pouť ... 30. 6. 2013

Odpolední šermířské vystoupení na knapovecké pouti se, myslím, vydařilo. Pro pohodové diváky se také pohodově hraje a šermuje! Díky za pozvání i za výborné koláčky!!


Dolní Dobrouč - Svijanobraní ... 13. 7. 2013

"Pivo, pivo, musí se pít, bez něj nemůžu žít..." HSK


Dolní Dobrouč - Turnaj v beachvolejbale ... 20. 7. 2013

Turnaje se zúčastnilo 12 dvoučlenných týmů. Podíleli jsme se na hladkém průběhu volejbalového klání zajištěním občerstvení. Počasí nám přálo, po vyhlášení výsledků se oslavovalo až do ranních hodin. A že bylo co oslavovat – v průběhu dne si jeden z volejbalistů „odskočil“ k porodu a večer nám přivezl ukázat fotografie svého syna Honzíka. Přejeme mu do života vše dobré!


Přívrat - Hry bez katastru ... 3. 8. 2013

Jeli jsme obhájit zimní prvenství a předat pořadatelství Cerekvici... Bohužel se v závěru Her přestalo dařit a my jsme skončili druzí. Vítězné Březiny o prvenství bojovali už dlouho, takže jim ho přejeme a už dnes se k nim příští rok v létě těšíme! Velkým zážitkem byla průběžka (mouční červi, kobylky, rybičky, ,...) a finálová „jedlá“ (zelený puding s rajčaty, cibulí, olomouckým syrečkem a podobnými specialitami).

www.hbk.cz/Fotogalerie/43.hbk


Červený Potok - Slet chroustů ... 10. 8. 2013

www.mechy.cz/galerie/130811-slet-chroustu-cerveny-potok
orlicky.denik.cz/zpravy_region/prokleti-bylo-prolomeno-letalo-se-20130813.html


Dolní Dobrouč – Volejbalový turnaj ... 24. 8. 2013

Družstva místních firem a spolků se pustila do bojů již v 9 hodin ráno, my jsme zajistili zázemí. Premiéru měla „Michalova“ nová udírna – funguje! A to co vydá, chutná! Večer s kytarami byl prima. A taky byl spojený s oslavou narození nového človíčka – Beatko, hodně štěstí!!


Dolní Dobrouč – Křapáčové hody ... 30. 8. 2013

Obyčejné, salámové, houbové, se zelím a uzeným, s kuřecí směsí – takhle vypadalo naše menu. Doplněno bylo klobásami a párky z udírny. Vzhledem k tomu, že nic nezbylo, chceme věřit, že všem chutnalo...


Praha - bitva na Bílé hoře ... 20.-22. 9. 2013

Šest pikenýrů a dvě markytánky, v táboře vedle Asmíků, počasí sice podzimní, ale skoro bez deště. Obě bitvy (sobotní i nedělní) byly bezva, ale zase nás porazili císařští.... V sobotu večer jsme se vydali do centra Prahy, navštívili jsme bar v Bartolomějské ulici (pracuje tam Martinka – Bačovka) a užívali si atmosféru velkoměsta...

Fotky > bilahora2013


Dolní Dobrouč - výročka ... 25. 10. 2013

Hlavně promítání fotek...


Dolní Dobrouč - rozsvícení vánočního stromu ... 29. 11. 2013

Na této akci, pořádané obecním úřadem, se snažíme lidem připomenout, jak chutnají smažená jablka.


Hnátnice - rozsvícení vánočního stromu ... 1. 12. 2013

Předvedli jsme velkolepou ohnivou parádu.


Dolní Dobrouč - předsilvetr ... 14. 12. 2013

Hlavně že je večírek...