SHŠ Lucrezia
Dolní Dobrouč


2003 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015

UDÁLOSTI V ROCE 2012


Dolní Dobrouč - rozsvícení vánočního stromu ... 30.11.2012

Na této akci, pořádané obecním úřadem, se snažíme lidem připomenout, jak chutnají obyčejná smažená jablka - apple schnitzel. I přes letošní místní neúrodu jablek se nám podařilo sehnat dostatečné množstí této pochutiny. Počasí nám celkem přálo, při smažení jsme se i zahřáli. A když už byla zima, tak jsme navštívili stánek s horkou medovinou. Dobroučákům naše specialita chutnala, oceňujeme jejich chválu i zvědavost, jakže se vlastně ta naše dobrota dělá. Výtěžek z akce byl věnován dobroučským seniorům.

Fotky > rozsviceni2012


Rajhrad – Rodinný den na Městečku ... 22.9.2012

Do Rajhradu jezdíme rádi, jsou tam prima lidi, máme zde bezva kamarády, a vůbec. Vystoupili jsme s „hrátkami s ohněm“. Před vystoupením jsme vyzkoušeli jízdu na Segway vozítku.


Pastviny - region Orlicka ... 8.9.2012

Na této akci jsme vystoupili s „Pobudou“, vystoupení se povedlo podle našich představ. O přestávce jsme se občerstvili v párty stanu (super!), pobesedovali s přáteli i Honzou Čenským. Pastviňáci znají naší ohnivku, a tak natěšení v hojném počtu vydrželi až do večerních hodin. Po vystoupení jsme trochu zapili Michalův lehce popálený krk… Součástí odpoledního programu v areálu U Vleku byl i doprovodný program pro děti – ukázky leteckých modelů, agility – výcvik psů, indiánský tábor, střelba z luků a ze vzduchovek, tábornické soutěže, skákací hrad. V hlavním programu vystoupila polská hudební skupina Harmaś, dále pak Lady club Záchlumí + Animo Žamberk, folková kapela Madam, rocková skupina Medicinbal a další. V průběhu dne probíhala výstava zahradní techniky.

Fotky > pastviny2012


Dolní Dobrouč - křapáčové hody ... 31.8.2012

Předpověď počasí byla bohužel přesná - kolem 17. hodiny se rozpršelo a pršelo a pršelo a pršelo… Musíme poděkovat místním občanům, že i přesto přišli a vyjedli nás. Měli jsme připravené těsto ze 100 kg brambor a nezbylo! Představa, že to budeme konzumovat sami, byla velmi nepříjemná.

Fotky > krapace2012


Dolní Dobrouč - Beach volejbal ... 21.7.2012

Na turnaj se přihlásilo 12 dvoučlenných týmů. Na hladkém průběhu volejbalového klání a chodu občerstvení jsme se podíleli v plné míře, část večera vypomohli David a Eva – díky! Základní kolo se odehrálo za příznivého počasí, finálová část už byla poznamenána dešťovými kapkami. Po vyhlášení výsledků se oslavovalo až do ranních hodin.


Dolní Dobrouč - Skautský tábor ve Vápinkách ... 20.7.2012

V odpoledních hodinách jsme dorazili do Vápinek, kde nás uvítala osoba nejpovolanější - hlavní kuchař se svoji družinou. Celý táborový program se nesl v historickém duchu, a tak jsme skautům z Dobrouče a Bratislavy nabídli nejen zábavu, ale i poučení. Nejprve jsme představili zbraně, se kterými bojujeme (vše si mohli vyzkoušet), na vlastní uši slyšeli, co dokážou naše varhany. Potom následoval blok dobových her, šermířské představení a večer jsme se rozloučili ohňovými hrátkami. Po celou dobu naší návštěvy byli skauti oblečeni v historických kostýmech, takže jsme si připadali „jako doma“. Díky za pozvání!

Fotky > vapinky2012


Dolní Dobrouč - HBK ... 14.7.2012

Na přípravě samotných her jsme začali hned, když slezl sníh. Bylo potřeba vymyslet netradiční soutěže, technicky je zabezpečit a v neposlední řadě naplánovat, co a jak bude probíhat. Díky pomocným pořadatelům Hry proběhly bez sebemenšího zaskřípání a myslím si, že soutěžící mají na co vzpomínat. Ve 41. Hrách bez katastru zvítězila domácí Dolní Dobrouč, druhé místo obsadily Bořiny, třetí byla Řetová, čtvrtá Tisová a pátá Orlice. Počasí se k nám zachovalo shovívavě, a tak jsme mohli prožít krásnou sobotu, zakončenou skvělou muzikou skupiny Kalumet a noční ohnivou show. Dobroučtí děkujeme.

Více: > www.hbk.cz


Olomouc - Svátky města Olomouce ... 29.6.-1.7.2012

V Olomouci jsme měli za úkol se postarat o hladové vojsko Altblau regimentu. Na náměstí za orlojem jsme rozbalili polní kuchyň a přístřešek pro vojsko. V průběhu dne probíhala různá vystoupení skupin a návštěvník si mohl prohlédnout tržnici a taky v ní něco nakoupit. Naším úkolem bylo hlavně připravit chutné jídlo. Důkazem toho, že se nám to podařilo, byly prázdné kotle a kastroly. V odpoledních hodinách jsme se zúčastnili historické bitvy, která se konala v parku pod městskými hradbami. Bitvu jsme si užili do sytosti, stejně tak i pobitevní očistnou koupel v řece.

Fotky > olomouc2012

Více: > http://psnehota.rajce.idnes.cz/Svatky_mesta_Olomouce_-_Velka_historicka_bitva_30.6.2012/

nebo > http://psnehota.rajce.idnes.cz/Svatky_mesta_Olomouce_-_Historicke_lezeni_-_Olomouc_30.6.2012/


Jablonné nad Orlicí - Jablonský medvídek ... 8.-9.6.2012

Tato akce byla dvoudenní. V pátek jsme měli vystupovat s ohnivkou a v sobotu jsme si připravili „Pobudu“. Bohužel, počasí člověk neporučí, a tak jsme museli páteční vystoupení přesunout na sobotu a doufat v to, že se ten nahoře slituje nad organizátory a nebude pršet. V sobotu bylo už jen pod mrakem, a tak jsme mohli vystoupit jak s „Pobudou“ tak i s „Ohnivými hrátkami“. Bača se při večerním vystoupením tak rozpálil, že se musel smočit v místním koupališti.

Fotky > jablonne2012


Dolní Dobrouč – Den dětí CPN ... 2.6.2012

Firma CPN pro svůj potěr pořádala dětský den. My jsme měli zabezpečit chod boudy – občerstvení a mezitím stihnout vystoupení. Vše se podařilo a hlavní organizátorka p. Junková byla velmi spokojena. Po skončení akce, ve večerních hodinách, nám byla uvolněna uzda, a tak jsme toho patřičně využili – měli jsme už volno, padla.

Fotky > cpn2012


Nasavrky – mistrovství veteránů v půlmaratonu ... 27.5.2012

Do Nasavrk jsme přijeli s naším vystoupením „Pobuda“ a „Povídání o zbraních“ zpříjemnit čekání divákům mezi startem a doběhem závodníků do cíle. Myslím si, že vystoupení se líbilo, naším hlavním nepřítelem v tento jarní den bylo sluníčko. Byli jsme zpocení, jako kdybychom se půlmaratonu zúčastnili v plné zbroji!

Více: > http://www.behej.com/clanek/8937-pulmaraton-v-nasavrkach-prilakal-dve-stovky-bezcu


Jičín - Valdštejnské slavnosti ... 19.5.2012

Jičín, město Albrechta Václava Eusebiuse z Valdštejna. 2. dubna 1628 se Valdštejn rozhodl sedm ze svých měst povýšit do městského stavu. První byl Jičín, následoval Frýdlant, Česká Lípa, Turnov a Český Dub. Tyto slavnosti jsou velmi pěknou podívanou. Průvod je veden městským parkem z Valdštejnské lodžie na náměstí, kde je v provozu dobová tržnice a dobové ležení. V hlavním programu jsme vystupovali s ukázkou výcviku halapartníků, do které se vložil Valdštejn a nechal popravit Michala za neposlušnost při výcviku. Stravování v průběhu dne jsme si zařizovali z vlastních zásob – a že nám chutnalo (díky, Andy). Slavnosti byly ukončeny přehlídkou „nejnovějších“ vojenských vynálezů, které pro vévodu připravil Leonardo da Vinci – vzducholoď i pekelný stroj – ohnivá show v podání mistra pyro Aňáka.

Fotky > jicin2012


Žamberk - benefiční akce ... 30.4.2012

V pondělí 30.4. jsme vystoupili s programem „Hrátky s ohněm“ na benefiční akci v Žamberku, pořádané Občanským sdružením CEMA. Poděkování od paní ředitelky vystihuje vše.

Dobrý den,
přijměte prosím poděkování za Vaše moc pěkné vystoupení na naší benefiční akci.
Hezký den.
Ing. Dana Hubálková
Ředitelka sdružení

Fotky > zamberk2012


Dolní Dobrouč - pálení čarodějnic ... 27.4.2012

Čarodějnické klání začalo úderem 17. hodiny v pátek 27.4.. Hřiště Na Šejvě se začalo zaplňovat čarodějnicemi různého věku. Pro čarodějnický potěr byly připraveny různé soutěže, tance a reje, ale hlavně langoše - děti si samy uhňácaly speciální čarodějnické těsto a potom je usmažily na rozpálené pánvi. Při smažení, dovádění a zapalovaní hranice asistovaly naše známé čarodějnice Zdenča a Pavla. Na této akci jsme zaběhli naše nové výčepní stojany a chlazení - úspěšně. K zakousnutí byly připraveny hadí ocásky, žabí stehýnka, muší křidélka a gulage alá baba jaga. Ve večerních hodinách jsme na naší boudě rozsvítili vánoční řetězy, a vyzkoušeli nové číslo do ohnivky „motýlí křídla“.

Fotky > carodejnice2012


Syrovice - secvičná regimentu Altblau ... 20.-22.4.2012

Na secvičnou regimentu Altblau jsme dorazili v pátek 20.4. ve večerních hodinách kousek za Rajhrad. Uvítací večer proběhl v místní restauraci. Sobotní ráno tak bylo pro některé osoby kruté… Secvičná probíhala na místní fotbalové hrací ploše v duchu pořadové přípravy – cviky s píkami, mušketami, přechody bojových linií - pochody, secvičení obrany a provádění různých formací. O naše hladová břucha se staraly markytánky - i ony měly tak trochu secvičnou ve vaření.

Fotky > syrovice2012


Dolní Dobrouč - karneval na ledě ... 12.2.2012

Letošní karneval se nám opět vydařil. Masky přišly v hojném počtu a počasí bylo báječné. Pro masky byly připraveny soutěže – podjíždění tyčí, slalom, sbírání balónků a další. Za snaživý výkon byli všichni sladce odměněni. Pro zmrzlíky bylo připraveno drobné občerstvení, nechyběl čaj a ani rum pro dospěláky.

Fotky > karneval2012