SHŠ Lucrezia
Dolní Dobrouč


2003 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015

UDÁLOSTI V ROCE 2011


Dolní Dobrouč - rozsvícení vánočního stromu ... 25.11.2011

...


Košice (Kysak) - výročka Altblau regimentu 18.-20.11.2011

...


Česká Třebová - ohnivé představení ... 11.11.2011

...


Pouštění draků ... 29.10.2011

Druhý den po výročce šla většina včerjší sešlosti pouštět draky. Bohužel, povětrnostní podmínky byly pro tento účel dosti nepříznivé. Nezachvěl se ani lístek na osice a kouř stoupal kolmo k nebesu. Drak se na špagátu vznesl pouze za vynaložení značného úsilí v podobě běhu.


Výroční schůze skupiny ... 28.10.2011

Výročka proběhla na "boudě". Sešlo se tam pár současných i bývalých členů a pár hostů z řad současného a budoucího příbuzenstva.


Verměřovice - dětské odpoledne ... 4.9.2011

V neděli odpoledne jsme zajištovali program pro děti ve Verměřovicích v přírodním areálu. Na pořad přišly ukázky zbraní včetně palby z varhan, dobové hry, představení Pobuda a na závěr ukázka manipulace s ohněm. Byla s námi také Terka a její dvouhlavá smečka cvičených psů. Pejsky mají děti rády.


Dolní Dobrouč - křapáčové hody ... 2.9.2011

Smažilo se na čtyřech pánvích!


Dolní Dobrouč - turnaj v beachvolejbale ... 23.7.2011


Dolní Dobrouč - historický den - 20 let SHŠ Lucrezia ... 9.7.2011

Po měsících příprav se konečně uskutečnilo Historické odpoledne v šejvském sportovním areálu. Návštěvníci si mohli vyzkoušet střelbu z luku nebo pohladit krajtu. Moderoval to Jan Čenský. Akce se konala při příležitosti oslavy 20 let činnosti SHŠ Lucrezia a tak přišli i někteří bývalí členové. Všichni společně pak poděkovali Zdeně a Michalovi za jejich zásluhy. Večer byla taneční zábava se skupinou No-Respect rock z Pardubic.
Pár fotek je zde > dolnidobrouc2011


Seč - dětský tábor ... 5.7.2011

Po dvou letech jsme opět přijeli zpestřit pobyt dětem v letním táboře v Seči. Na místo jsme se dostavili už v předvečer. Mnohočetná parta vedoucích a instruktorů nás bohatě pohostila gulášem a jinými nápoji a na noclech nás strčili do neobydlené chaty.
Druhý den jsme provedli několik vstupů do celotáborvého programu. Ráno jsme se zúčastnili rozcvičky, následovalo povídání o chladných. Během přípravy na předvedení palných zbraní jsme si připoměli, že zacházení s nimi není žádná legrace. Při ládování varhan totiž došlo k nekontrolovanému vznízení střelného prachu a Bača si spálil prsty, au. Odpoledne přišly na pořad i na dobové hry včetně lukostřelby, vrhání nožů aj. Večer byl sehrán divadelní kus Pobuda a jako prémie krátká pohádka. Po večeři jsme byli pozváni k nástupu všech táborníků, kde nám byl předán stylový dort k 20. výročí SHŠ Lucrezia. Potom zbylo než čekat na setmění a naše skvělé Hrátky s ohněm, které se každému tolik líbí. V ohnivce nám vypomohl Vláďa z tábora a zastoupil tak Míru, který zde chyběl.
Pár fotek > sec2011


Dolní Čermná - motosraz ... 1.7.2011

Tak jsme se zase jednou sešli v kompletní sestavě. A to na srazu motorkářů, který se konal v autokempu v Dolní Čermné. Byla to taková rychlá akce. V devět večer jsme vyjížděli ze základny a v deset jsem byli připravení pod pódiem, kde právě vyhrávala kapela Petrowar. A o přestávce jsme dali naši parádní ohnivku, která se všem líbila. Prý kam hrabe striptýz. Tomu říkám uznání.


Jezbořice - Dětský den, 880 let obce ... 25.6.2011

Obec Jezbořice letos slaví 880 let - první písemná zmínka je z roku 1131. V té době patřily Jezbořice k Olomouckému biskupství. V blízkosti obce se nacházelo středověké tvrziště. Na nejvyšším místě je postaven gotický kostel sv. Václava s barokními úpravami. Kostel byl založen r. 1055, původně byl dřevěný a po vyhoření v 15. století byl postaven z kamene. V 17. století byl dostavěn a prodloužen. U kostela je dřevěná zvonice ze 14. století. Historické jádro obce tvoří protáhlá náves s objekty a zemědělskými usedlostmi štítem orientovanými do návsi. Mladší část zástavby je oddělena od historické části příkrým svahem a je situována podél Klešického potoka.
Naše skupina byla oslovena starostou obce se žádostí o účinkování v rámci oslav i o spolupráci při jejich organizaci. Nejprve jsme tedy v krásném slunečném odpoledni předvedli především dětskému publiku naši zbrojnici. Hned po ukázkách si děti (i někteří odvážní rodičové) měly možnost zbraně osahat a vyzkoušet, zahrály si dobové hry. Po tomto vystoupení jsme coby čestná stráž doprovodili starostu obce ke slavnostnímu ceremoniálu - vysvěcení obecního praporu a znaku. V podvečer si získal sympatie náš Pobuda (a to doslova - děti ho bránily seč mohly...) a po setmění jsme předvedli Hrátky s ohněm. Z ohlasů na místě snad můžeme říci, že se zdejším naše účinkování na oslavách líbilo, a že jsme nezklamali. A jestli někdy pojedete kolem Jezbořic, určitě se zastavte - je tam moc hezky a hlavně milí lidé.
Fotky z oslav > http://sdhjezborice.rajce.idnes.cz/Jezborice/
Další fotky > jezborice2011


Olomouc - Svátky města Olomouce ... 17.-18.6.2011

Ani do Olomouce jsme nejeli kompletní. Tentokrát musela v práci zůstat Pavla. V pátek večer jsem rozbyli tábor v Korunní pevnůstce a pak šli posedět do sklepení Olomoucké citadely. V sobotu nás čekalo jedno vystoupení s upraveným Pobudou a pak jsme se v řadách Altblau regimentu zúčastnily bitvy ve Výpadu. Večer jsme strhli stan a ujeli k domovu na základnu.
Článek v tisku > http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/svatky-mesta-zachvatily-olomouc20110618.html


Liberec - Liberecký jarmark ... 11.6.2011

Do Liberce jsme jeli bez Míry, který musel do práce. Vyráželi jsme v sobotu o půl páté ráno, abychom stihli začátek tradičního jarmarku. Odehrával se opět na náměstí Dr.E.Beneše, kde stálo také nafukovací pódium pro kulturní program. Ten byl letos o poznání chudší než v minulých letech. Organizátoři museli nakonec pozvat i flašinetáře, aby se vůbec něco dělo. My jsme se zúčastnili zahajovacího průvodu ve slavnostních kostýmech, v plátové zbroji a s halapartnami. Potom jsme nastoupily na pódium a v obnovené premiéře předvedli scénář Pobuda. Na oběd jsme šli do osvědčené pizzerie Maškovka. A pak jsme čekali na večerní program, který trval od 20 do 21 hodin, čili za denní světla. To ale nezabránilo organizátorovi, aby nás nechal spolu s tanečnicemi Ambrosia předvést ohnivé představení.
Článek v tisku > http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/uspory-priskrtily-i-jarmark-20110612.html


Frýdlant v Čechách - Valdštejnské slavnosti ... 21.-22.5.2011

Frýdlantské Valdštejnské slavnosti 2011 se konaly již tradičně třetí víkend v květnu, tj. v sobotu 21. a v neděli 22. května 2011, ale některé drobné akce byly už v pátek 20. května. Na zdárném průběhu slavností se podílela i naše skupina. Zúčastnili jsme se bitevního klání po oba dny, zabezpečovali jsme podvečerní program na zámku a vystoupili ve večerním programu na náměstí. Na vystoupení nás zradila audiotechnika, ale z reakce lidí jsme poznali, že se vystoupení líbilo. Ohňostroj na letošních slavnostech byl famózní!
Fotky z bitvy > http://www.valdstejnske-slavnosti.cz/cs/foto-a-video/fotogalerie-2011
Další fotky > frydlant2011


Dolní Dobrouč - pálení čarodejnic ... 29.4.2011

Letošní čarodějnice byly opět sázkou do loterie pokud jde o počasí. Celé dopoledne a odpoledne svítilo sluníčko a vypadalo to, že letos to dopadne a nebudeme muset vytahovat deštníky. Slet čarodějnic byl naplánovaný na sedmnáctou hodinu. O čarodějnický potěr se starala Zdena s Pavlou, kluci zatím zabezpečovali provoz na boudě. Bylo potřeba, aby byly připraveny všechny pochutiny, a tak sebou museli mrskat. Padla šestá hodina večerní, zatáhlo se a spustil se déšt. Naštěstí netrval dlouho, a tak jsme mohli zapálit hranici, kterou hlídala naše čarodějnice Rozmarýna. Průběh večera byl klidný, snědlo se a vypilo skoro všechno. Tato akce byla zajištěna ve spolupráci s HC SNAKES.
Fotky > carodejnice2011