SHŠ Lucrezia
Dolní Dobrouč


2003 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015

UDÁLOSTI V ROCE 2010


Dolní Dobrouč - Rozsvěcení vánočního stromu ... 26.11.2010

V parku u Pramenu probíhal bohatý hudební program a v 19:00 se rozsvítil stromeček. Návštěvníci si mohli koupit vánoční dekorace nebo různé dobroty, které připravili dobrovolníci. Připojila se i naše skupina. V historiském stánku jsme smažili a prodávali Apfelschnitzel (jablíčka v županu). Výtěžek z prodeje bude použit na podporu žáků místní školy.


Cholina - výroční schůze Altblau regimentu ... 20.10.2010

Výročky Altblau se za Lucrezii zúčastnili Michal a Bača. Po schůzi byla jako obvykle zábava, na které hrála nějaká kapela.


Výroční schůze skupiny ... 30.10.2010

Výročka Lucrezie byla na boudě.


Groenlo (Nizozemsko) - Bitva o Grolle ... 22.-24.10.2010

Nizozemské Groenlo (historicky též Grolle) bývá svědkem jedné z nejvydařenější vojensko historických akcí z 1. pol. 17. století. A letos se mezi účastníky páteční, sobotní a nedělní bitvy zařadila i skupina Lucrezia.
Foto zde.
Stránky bitvy - www.slagomgrolle.nl


Litomyšl - návštěva Bači v nemocnici ... 17.10.2010

Bača si poranil oko tak hrubě, že musel být hospitalizován. V neděli jsme mu tam přivezli mrkev.


Dolní Dobrouč - Contipro-20 let na trhu... 18.9.2010

Holding Contipro Group zabývající se obory jako nanobiofarmacie, tkáňové inženýrství, genová terapie či výroba substancí pro farmaceutický průmysl využil šejvské hřiště k oslavení výročí 20 let své existence. Naše skupina se částečně podílela na organizaci oslavy, ale hlavně jsme vystupovali v kulturním programu, který začal ve 14 hodin a moderoval ho Tomáš Krejčíř. Pro nejmenší byl připraven dětský koutek a komu bylo zima, mohl se schovat v obřím pártystanu vytápěném naftovými turbokamny.


Dolní Dobrouč - křapáčové hody ... 3.9.2010

Již tradičně se loučíme s létem smažením křapáčů, bramboráků nebo jak těmto dobrůtkám z bramborového těsta říkáte. Ani letošek nebyl výjimkou. Vypršelo se ráno, a tak cestu do našeho areálu našlo v průběhu odpoledne a večera mnoho lidí chtivých ochutnat, co šéfkuchaři připravili.


Dolní Morava - ISCAREX ... 21.8.2010

Po návratu z Rajhradu jsme fofrem přezbrojili a fičeli do Dolní Moravy, kde na nás čekalo ohnivé vystoupení v kulturním programu po závodech v běhu do vrchu. Před námi i po nás vystupovali transverziti Hanky Panky z Prahy. To byla sranda:-)


Rajhrad - polní bitva ... 21.8.2010

Do Rahradu jsme odjížděli až v sobotu ráno a hned po bitvě jsme se zase sbalili spěchajíce na vystoupení v Dolní Moravě.

Článek o bitvě > http://www.ct24.cz/regionalni/brno/99138-u-rajhradu-zurila-bitva-svedi-se-do-brna-zase-nedostali/


Dolní Dobrouč - Turnaj v beachvolejbale ... 17.7.2010

Od rána bylo v šejvském sportovišti živo. Konal se tu turnaj v plážovém volejbale za účasti volejbalistů místních i přespolních. Zvítězilo družstvo Světla a Honza. S nimi jsme se viděli i v neděli, když si přijeli pro zapomenutou peněženku.

Sponzoři turnaje:

Zdeněk Filip
Contipro
USSPA
Sport Bárt
Eva Krejčí
Izoreal
Mediabros
Babák
Pekárna Letohrad
Corona
Elektron (p. Jireš)

Foto zde.


Poslední jízda ... 8.7.2010

Skupinu Lucrezia opustil její maskot autobusek Ikarus. Tento devítimístný speciál nás vozil mnoho krásných let po celé České republice a jednou do Polska. Na cestách bylo mnoho poruch a defektů, ale vždy jsme dojeli na místo. Ikarus si odvezl Radek do muzea autubusů.
Připomeňme si ho několika fotografiemi:


Šubířov - Oslavy 300 let od založení obce ... 4.7.2010

Letos podruhé v Šubířově.
Foto zde.


Bystřec - Walterovy slavnosti ... 3.7.2010

At žije rytíř Walter!
Foto zde.


Lanšperk - svatba ... 3.7. 2010

Dopoledne byla část skupiny na Lanšperku znepříjemnit novomanželům svatební den.


Mladá Boleslav - Jarmark ... 19.6.2010

Do Mladé Boleslavi jsme vyráželi v sobotu ráno z Hradce Králové. Tam jsem nocovali v paneláku v 10.patře. Naše řady doplnil Martin místo Jirky, který si buduje nové bydlo. Šatna a zázemí pro účinkující jarmarku se nacházela ve Sboru českých bratří, což je krásná budova bývalého kostela ze 16.století. Teď slouží jako galerie a koncertní síň. Protože Staroměstské náměstí se stále opravuje, odehrával se jarmark zase na náměstí Míru. Byl tam průvod, stánky, hudba, tanec, divadlo, šerm atd. Večerní program začal ve čtvrt na deset. Obsahoval vystoupení tanečnic Ambrosia a naší kompletní ohnivku.
Foto zde.


Bor - svatba ... 18.6.2010

V pátek večer jsme měli ohnivé vystoupení na svatbě Káti, Pájiny kolegyně z práce. Bylo ta na myslivecké chatě v Boru u Hradce Králové. Svatebčanům se to moc líbilo a pozvali nás ke stolu i k tanci. Nakonec nám ještě dali výslužku v podobě masa a cukroví.


Liberec - Jarmark ... 12-13.6.2010

Do Liberce jsme jeli v sobotu brzo ráno, abychom stihli průvod, se kterým přijela Kateřina z Redernu. Během dne se na náměstí v kulisách dobového jarmarku střídali umělci. I my jsme přispěli s troškou do mlýna vystoupením Marodéři. Potom nás čekalo účinkování ve Večeru perských kupců, kterého jsme se zúčastnili v improvizovaných orientálních kostýmech. Přespali jsme v autokempu v Pavlovicích v chatkách č.26 a 27. V neděli jsme měli dvě vystoupení - Eldorádo a O šnorchářích. Slavnostního ukončení jarmarku se zúčastnil předseda senátu Přemysl Sobotka.
Foto zde.


Pecka - Dobývání hradu a motosraz ... 5.6.2010

Městečko Pecka byl cíl druhé jízdy naším "novým" vozidlem. Jeli jsme bez Jirky, bez vozíku a Pája přijela autem až večer. Nejprve jsme se zúčastnili bitvičky na stejnojmenném hradě a potom jsme jeli do autokempu předvést naše ohnivé nešou. Mezi tím nám jěště praskla zpuchřelá pneumatika a my museli řešit její opravu. Ta se podařila díky nezištné pomoci dobrých lidí a lepidla. Děkujeme.
Foto zde.


Jičín - Valdštejnské slavnosti ... 29.5.2010

První akce, kam nás dopravil nástupce starého dobrého autobusu Ikarusu, byly Valdštejnské slavnosti v Jičíně. Byly tam samé průvody, přehlídky a parády, prostě život vojáka císařské armády za třicetileté války jak má být.
Foto zde.
Video reportáž > http://valdstejn.jicin.cz/sobotaflash.flv


Andrlův Chlum - pálení čarodějnic ... 30.4.2010

Na "Andrláku" byl i letos připraven program pro rodiny s dětmi. Byla otevřená chata Hnězda, rozhledna i dětské hřiště. Na parkovišti už odpoledne řádila smečka čarodějnic, které organizovaly různé hry a soutěže pro nejmenší návštěvníky. My jsme se na kopec sjíždeli z několika směrů, abychom mohli o půl sedmé zahájit naše vystoupení. Hráli jsme to co vloni jen v jiném obsazení, takže Míra měl zase premiéru. Po setmění následovalo tradiční ohnivé představení, ve kterém jsme změnili pořadí jednotlivých čísel. Na konec jsme zapálili hlavní hranici s čarodějnicí. Vše skončilo právě včas, protože se spustil déšť.
Foto zde.


Dolní Dobrouč - pálení čarodejnic. . . 23.4.2010

Tuto akci pořádala naše skupina. V noci byla strašná zima.
Foto zde.


Radíkov - secvičná Altblau regimentu . . . 16.-18.4.2010

Secvičná regimentu se konala v chatkovém táboře nad vesnicí Radíkov u Olomouce. Poblíž byla telekomunikační věž a pevnost postavená v roce 1865.


Šubířov - dětský karneval . . . 7.3.2010

Občas se vyskytne akce mimo hlavní sezónu. Právě dětský karneval v Šubířově byl takový případ. Odjížděli jsme v sobotu po obědě dvěma osobními auty a s vozíkem. Čekalo nás šermířské vystoupení na sále, večer ohnivé venku. Nebylo nám dopřáno plně předvést dovednosti nabyté při zimních cvičeních, jelikož nám chyběli Pája s Mírou. V stísněných prostorách sálu jsme předvedli Vzpomínky úspěšně se vyhnuvše lustrům i divákům. Po vylosování tomboly jsme šli připravit ohnivku. Mrzlo až praštělo. Zima bylo divákům, nám i ohni. Jen líně se rozhoříval. Nakonec jsme i při sníženém počtu a teplotě ukázali takřka vše z našeho ohnivého repertoáru. Aleš měl premiéru v dračí tlamě. Následovala skvělá večeře u dobrých lidí. Nocleh tamtéž. Po královské snídani odjezd. Cestou domů jsme zastavili v Městečku Trnávka a prozkoumali zříceninu hradu Cimburk.


Dolní Dobrouč - karneval na ledě . . . 16.1.2010

V sobotu 16. ledna se na dolním hřišti na šejvě sešla za krásného a slunečného odpoledne téměř třicítka masek. Po ledě se proháněli čerti, princezny, piráti, indiáni a čarodějnice. O zdravotní dozor se postarala dvojice malých chirurgů. Radost rozdávala myška, víla, žabka i redbull . Návštěvou nás poctili také Mick Jagger, papež či pavoučí muž. Nástrahami připravených hrátek prošli všichni zúčastnění se ctí, odměna byla sladká a horké nápoje nutné hlavně pro přihlížející dospěláky.
Fotky z karnevalu > http://orlicky.denik.cz/multimedia/galerie/1871255.html
Další fotky > karneval2010