SHŠ Lucrezia
Dolní Dobrouč

    Skupina historického šermu LUCREZIA se zabývá obdobím třicetileté války, tj. 17. stoletím, dobou Dumasových "Tří mušketýrů". V komponovaných programech a scénářích, které jsou většinou dílem všech členů, je k vidění boj kordem, dýkou, tesákem, halapartnou, holí a dalšími zbraněmi či rekvizitami (koš, koště, plášť, ...). Zbrojnici doplňují i některé palné zbraně.

    Skupina byla založena 6. října 1991. Jejím zřizovatelem byla Obec Dolní Dobrouč. Od 14. 2. 2006 se skupina stala Občanským sdružením. Vedoucím skupiny je Michal Krejčí.

    Zpočátku Lucrezia vystupovala především na akcích pro dětské diváky. V letech 1996 - 1998 jsme byli k vidění zejména na státním hradě Litice. Naše vystoupení měli možnost vidět diváci nejen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, ale i v Itálii, Maďarsku, Polsku, německých spolkových republikách Hesensku a Sasko-Anhaltsku, Nizozemském a Belgickém království, na Slovensku a Ukrajině.

     Skupina se aktivně zúčastňuje vystoupení a historických akcí, ale také sama v letech 1998 - 2004 uspořádala čtyři historické bitvy v Dolní Dobrouči.

SÍDLO SHŠ LUCREZIA


  Dolní Dobrouč leží v malebném údolí na úpatí Orlických hor, 9 km od okresního města Ústí nad Orlicí, 3km od města Letohrad a 12 km od městečka Lanškrouna. Žije zde asi 2500 obyvatel.


ALTBLAU REGIMENT

    Na podzim roku 2003 se skupina stala členem mezinárodního sdružení Altblau regiment, elitního švédského regimentu. Zde kromě nás působí ještě další skupiny z Čech, Moravy a Slovenska.

altblau


ČLENOVÉ

    Část svého života spojilo se skupinou již více než 20 lidí a jim všem patří naše poděkování. I když již nejsou aktivními členy, mnozí ochotně přiloží ruce k dílu, kdykoliv je třeba. Současné jádro skupiny tvoří Michal, Zdena, Pavla, Jirka (Chosé), Bača, Andy, Aleš, Bohouš a Ondra.

Zdena
Michal
Pavla
Chosé
Bača
Andy
Aleš
Bohouš
Ondra


Zajímá Vás, odkud se vzal název naší skupiny a kdo byla Lucrezia Borgia?
Prosím, seznamte se … Lucrezia Borgia


    Berte naše stránky jako pozvánku do našich řad. Chcete-li na vlastní kůži okusit šermířský život, zažít nové a nepoznané, rádi cestujete a láká Vás historie, zbraně či divadlo - ozvěte se - viz kontakty.
Nábor nových členů probíhá po celý rok.